Prezent dla chłopaka na walentynki

Jeśli twój chłopak jeszcze nie przeczytał dobrej książki, która zachęciłaby go do dalszego odkrywania książek, warto mu podarować jako prezent dla chłopaka na walentynki (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-walentynki-dla-niego), dwie poniższe książki, od których na pewno nie będzie chciał się oderwać, i zapewne będzie prosił o więcej takich prezentów. 

451 STOPNI FAHRENHEITA- RAY BRADBURY

Guy Montaga żyje w świecie, który trudno sobie wyobrazić. Jest to świat, w którym spędzanie wolnego czasu na czytania jest zakazane, a książki doszczętnie palone. Guy nie zastanawia się, dlaczego tak jest, po prostu sumiennie wykonuję swój zawód strażaka, tylko, zamiast gasić pożary, znieca je, aby spalić słowo pisane, ponieważ książki w jego świecie są uważane za coś zbędnego i niepotrzebnego.

Jednak jego nastawienie zmienia się, gdy poznaje Clarisse. Clarissa jest z pozoru normalną dziewczyną, która nie wyróżnia się niczym szczególnym, za to dla niego ma w sobie to coś. Guy postanawia zbliżyć się do dziewczyny, i zauważa, że Calrissa lubi spacerować, i obserwować ludzi, co w jego świecie, jest dość niespotykane. Dzięki kobiecie strażak powoli zaczyna rozumieć, że nie chce już żyć tak jak dotychczas, i zaczyna czytać zakazane książki. Guy z początku nie rozumiał, dlaczego przez 10 lat miał za zadanie palić książki, ale po czasie zrozumiał, że słowo pisane trudno kontrolować, i że może być one niebezpieczne. 

SOLARIS- STANISŁAW LEM

Kris Kelvin jest członkiem zespołu, którym ma za zadanie zbadać obcą planetę, lecz po dotarciu do niej, zaczynają dziać się w statku kosmicznym dziwne rzeczy, których doświadcza nie tylko Kevin, ale także reszta jego zespołu. Powoli zaczynają podejrzewać, że w badaniach nieznanej planety, towarzyszy im niezidentyfikowany obcy. 

Stanisław Lem stworzył ponad klasyczne dzieło, w którym galaretowaty stwór zagraża nie tylko misji kosmicznej, ale także całej ludzkości. Potwór na pewno jest żywym stworzeniem, ale z drugiej strony nie przypomina żadnego żywego organizmu. Członkowie załogi stoją przed ważnym wyzwaniem, jakim jest porozumienie się z obcym, ale także muszą go zniszczyć, aby nikomu już nie zagrażał.